PüyedGarage

ekran-alintisi

PüyedGarage – Deney Tasarımı

Püyed, geleceğini tasarlayan bireylere ayrıcalık sunmaktan gurur duyuyor. Apple, HP, Google, Disney, Amazon gibi birçok teknoloji genç ve dinamik girişimcilerin azimleri sayesinde bugünün büyük şirketleri haline geldiler. Ve bu günün büyük şirketlerin temeli, kurucularının kendi imkanları ile oluşturdukları özgün çalışma ortamlarında, evlerinin altında bulunan garajlarda atılmıştır. Olabildiğine ilkel materyallerden, ileri teknolojiye sahip setlere kadar tüm detayları düşünülmüş PüyedGarage’da bireyler deney yapmayacaklar, deneyin tasarımını yapacaklar! Deneyin tasarımı ile ilgili kullanmayı öngördükleri tüm materyalleri kendileri belirleyecekler ve kendileri deneyecekler. Öngörülen sonuca ulaşamadıklarında ne olacak derseniz? Tabi ki tekrar deneyecekler.  Aynı zamanda kendi ihtiyaçları ve ilgileri için özel olarak kullanabilecekleri bu ortamda bilim adamları ve icatlar hakkında bilgi sahibi olurken, kendi hızlarında, kendi öğrenme biçimlerinde ve kendi isteklerine göre özgürce çalışabilecekler. Yalnız şunu belirtelim: PüyedGarage’da bireylere hiçbir şey hazır sunulmayacak. En küçük detay ile kendileri ilgilenmeliler. Kim bilir, belki on yıl sonra tercih edecekleri yaşamın temeli PüyedGarage’da atılan adımlarla şekillenecek.

Ayrıca istisnasız her birey haftada bir gün okul projeleri ve bireysel araştırmaları için özgürce PüyedGarage’da vakit geçirebilirler.

Not: PüyedGarage Nilüfer/Özlüce’de faaliyete geçecek olup öncesinden randevu almak zorunludur.

 

 dsxa (2)
 

Eğitim Süresi: 10 Hafta

Eğitim Ücreti:  4 Haftalık 250 TL

Yaş:  8-12

Katılım Koşulu                   :  Ülkemizde standardizasyonu yapılmış zeka testlerine göre üstün zihin düzeyine sahip çocuklar programa kabul edilecektir. Aileler test sonuç raporlarını bize göndermekle yükümlüdür. Bilim sanat merkezine devam eden öğrencilerden herhangi bir belge istenmeyecektir. Ayrıca parlak zihin düzeyine sahip çocuklar da kendi zihinsel akranlarının bulunduğu sınıflarda programa dahil edilecektir.

Not: Normal zihin düzeyine sahip bireyler için başvuru alınmaktadır. Onlara uygulanacak program farklılık göstermektedir.

Başvuru                              : bilgi@puyed.org adresine öğrencinin adı, yaşı ve iletişim bilgilerinizi yazarak ön başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere telefonla geri dönüş yapılarak randevu verilecektir.