PÜYED YAZ PROGRAMI 2017

Üstün Potansiyelliler Yaz Programı

Çocuğum bu programa katılarak ne kazanacak?

 • Tüketmeyi değil üretmeyi öğrenecek ve üretim süreci evde de devam edecek.
 • Başarı güdüsünü bilgisayar oyunlarında değil gerçek hayatta tadacak
 • Onları anlayan ve ihtiyaçlarını bilen öğretmenleri olacak
 • Yalnız olmadığını, kendisi gibi hızlı öğrenen, ilgi alanları benzer arkadaşları olduğunu görecek
 •  Bizzat rol alarak öğrenecek
 •  Zeka seviyelerinden ve farklılıklarındandolayı dışlanmayacakları bir ortamda ders alacak
 • Bilime, teknolojiye, sanata olan merak duygusu artacak
 • Özgüveni gelişecek, liderlik yeteneği artacak
 • Takım çalışmasını öğrenecek
 • Zeka ve yetenek alanları gelişecek
 • Akademik performansı artacak
 • Problem çözme becerisi artacak
 • Eğlenerek öğrenecek
 • Başarılı rol modelleri görecek ve kendine rol model alacak
 • Konsantrasyon ve motivasyonunda iyileşmeler olacak

Başvuru Formunu İndiriniz

Başvuru formunu  bilgi@puyed.org adresine gönderiniz

 

Eğitim Günleri                  :    7 Ağustos – 18 Ağustos ( Hafta İçi)

Eğitim Saatleri                   : 13:00 – 17:00

Yer                                        :  Bursa Teknik Üniversitesi

Yaş Grupları                        :   5-13 yaş

Öğrenci Takibi           : Sınıflar 6-10 kişi olacaktır. Bütün eğitimler ile ilgili çocuğunuzun genel durumunu gözlem ve gelişimini ifade eden Eğitimcilerimiz tarafından hazırlanan ve her tema için ayrı ayrı düzenlenen gelişim raporları en geç 10 Günde tarafınıza teslim edilecektir.

Alan Gezileri: Öğrenciler planlanan alan gezileri kapsamında fabrika, laboratuvar, doğa ve birçok çalışma alanını gözlemleyerek bilgi düzeylerini deneyime dönüştürecektir.

Sertifika                     : Programa katılan öğrencilerimize katılım sertifikası verilecektir.

Katılım Koşulu          :  Ülkemizde standardizasyonu yapılmış zeka testlerine göre üstün zihin düzeyine sahip çocuklar programa kabul edilecektir. Aileler test sonuç raporlarını bize göndermekle yükümlüdür. Bilim sanat merkezine devam eden öğrencilerden herhangi bir belge istenmeyecektir. Ayrıca parlak zihin düzeyine sahip çocuklar da kendi zihinsel akranlarının bulunduğu sınıflarda programa dahil edilecektir.

Not: Okul Öncesi seviyesindeki öğrencilere test/tanılama zorunluluğu tutulmamaktadır.

*Püyed, Viya Özel Eğitim Kurumları işbirliği ile düzenlediği bu programı desteklemektedir.

Tel                                :  507 159 16 17

Email                           :  bilgi@puyed.org

 PROGRAM DETAYLARI

Program Detayları

PüyedGarage – Deney Tasarımısdfvsdsfdcvc

Püyed, geleceğini tasarlayan bireylere ayrıcalık sunmaktan gurur duyuyor.Apple, HP, Google, Disney, Amazon gibi birçok teknoloji genç ve dinamik girişimcilerin azimleri sayesinde bugünün büyük şirketleri haline geldiler. Ve bu günün büyük şirketlerin temeli, kurucularının kendi imkanları ile oluşturdukları özgün çalışma ortamlarında, evlerinin altında bulunan garajlarda atılmıştır. Olabildiğine ilkel materyallerden, ileri teknolojiye sahip setlere kadar tüm detayları düşünülmüş PüyedGarage’da bireyler deney yapmayacaklar, deneyin tasarımını yapacaklar!Deneyin tasarımı ile ilgili kullanmayı öngördükleri tüm materyalleri kendileri belirleyecekler ve kendileri deneyecekler. Öngörülen sonuca ulaşamadıklarında ne olacak derseniz, tekrar deneyecekler.  Aynı zamanda kendi ihtiyaçları ve ilgileri için özel olarak kullanabilecekleri bu ortamda bilim adamları ve icatlar hakkında bilgi sahibi olurken, kendi hızlarında, kendi öğrenme biçimlerinde ve kendi isteklerine göre de özgürce çalışabilecekler. Yalnız şunu belirtelim: PüyedGarage’da bireylere hiçbir şey hazır sunulmayacak. En küçük detay ile bile kendileri ilgilenecekler. Kim bilir, belki on yıl sonra tercih edecekleri yaşamın temeli PüyedGarage’da atılan adımlarla şekillenecek.

İLERİ MATEMATİKpuyed-matematik

Matematik bilimde olduğu kadar günlük hayatta da karşımıza sıklıkla çıkar. Mantığa dayanan bir sistemdir. Kişiye rasyonel bakış açısı kazandırır. İnsanın sistemli, mantıklı, tutarlı düşünmesini sağlar. Ünlü Teorisyenler ve Hipotezler, Sayılar, Para, Zaman, Örüntü, Uzay Matematiği, Pi, Altın Oran ve daha fazlasının gizemli dünyasına hoş geldiniz.

“Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılmaz. O, matematik dilinde yazılmış, harfleri üçgen, daire ve diğer geometrik şekillerdir. Bu dil ve harfler olmaksızın kitabın bir tek kelimesini anlamaya imkan yoktur. Bunlar olmaksızın yapılan karanlık bir labirentte amaçsızca dolaşmaktır.” Galileo Galilei

DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEK GELECEK: 3 BOYUTLU YAZICI TEKNOLOJİSİ

Bu atölyeler kapsamında öğrenciler 3 Boyutlu yazıcı teknolojisini tanıyacak, 3 boyutlu tasarım programları öğrenerek tasarımlarının 3 boyutlu baskılarını alabileceklerdir.

ARDUİNO 

Arduino bir G/Ç kartı ve Processing/Wiring dilinin bir uygulamasını içeren geliştirme ortamından oluşan bir fiziksel programlama platformudur. Çocuklar Arduino sayesinde kendi robotlarını programlarken temel elektronik ve programlama dili ile kodlamaya ilgileri artacaktır.

ZOMETOOL, BİLİMSEL TASARIM OYUNUdsagfcsdc

Geometrinin harika dünyasında oyunlarla dolaşmaya çıkacağız. Amacımız eğlenerek, kendi tasarımlarımızı yaparak öğrenmek. Geometri kâğıt üzerindeki kara çizgilerden kurtulacak ve rengârenk elle tutulabilen modeller olarak canlanacak. Çocuklar matematik ile doğanın ne kadar alakalı olduğunu gördüklerinde, etraflarına çok farklı bir gözle bakmaya başlayacaklar. Eflatun amcanın antik katıları ve temel yapılar

 • 2 ve 3 Boyutlu kristaller,
 • Simetri, Yansıma, Döndürme,
 • Parmaklarınızdaki Altın oran ve doğanın matematiği
 • Galaksilerden DNA’ya spiraller
 • Fazlasıyla eğlenceli balon bilimi

YARATICILIK

Bu atölyede Hedefimiz, yaratıcılık eğitim programı ile üstün zekalı ve yetenekli çocuğun daha yaratıcı, ileriyi görebilen, yeni ürünler yaratabilen ve çevresini kendi amaçları için yönlendirebilen özerk bir birey olarak yetişmesine katkı sağlamaktır.

Craft (2003) yaratıcılığı, “sadece sanatla ilgili olmayan, yaşam boyu devam eden bir yetenek olarak açıklamış ve yaratıcılığı, “kendini ifade etme, zekave hayal gücünü kullanma kapasitesi” olarak tanımlamıştır. Zeka gibi yaratıcılığın da her insanda bir miktar bulunduğu ve her bireyin yaratıcılık düzeyinin değişen derecelerde geliştirilebileceği vurgulanmaktadır (Sternberg ve Lubart, 1995; Beetlestone, 1998).Broinowski (2002), tarafından yapılan araştırmada eğitim kurumlarında verilen nitelikli eğitimin çocukların hayal gücü ve yaratıcılığında etkili olduğu, öğretmeninin sahip olduğu sezgi ve hayal gücü ile çocukların yaratıcılığı ve hayal gücü arasında da olumlu bir ilişki olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Bu derste Joseph S. Renzulli’nin Dünyada yaratıcılığı en iyi geliştiren eğitim programı uygulamaları ile birlikte öğrencilerimiz kendilerini keşfe çıkarak doğuştan getirdikleri üstün potansiyellerini ortaya koyarlar. Hayalin sınırlarını genişletirler. Bir problem için özgün çözüm yolları bulurlar.  Bu Kapsamda ele alacağımız bilimsel yöntemler:

– Morfolojik Sentez

Yapısal Kombinasyonlar ve değişimler yoluyla yenilikler üretmeye yaratan bir tekniktir. FritzZwicky (1969) Bu teknikte iki veya daha fazla nesnenin ögeleri belirlenir ve bu ögeler birleştirilerek yenilikler üretilir.

– Sinektik

Bu teknik birlikte olabileceği düşünülmeyen veya fark edilmeyen bilgilerin problem çözümünde analojiler, metaforlar ve paradokslar yoluyla bilinçli ve sistematik bir yolla birleştirilmesi sürecine dayanan bir tekniktir.

Triz

Triz stratejilerinin buluşçusu GenrichAltshuller«problemi çözebilmek için yüzyıllarca ilhamın gelmesini bekleyebilirsin ya da temel ilkeleri kullanarak problemi 15 dakikada çözebilirsin» diyerek Triz stratejilerinin buluşlarda ve problem çözmede ne denli etkili olabileceğini iddia etmiştir.

–SCAMPER

«Yeni olan şey, var olan şeylerin dönüşümleridir» Düşüncesine dayanmaktadır.

Substitute

Combine

Adapt

Modiffy

Put tootherpurposes

Eliminate

Rearrange,Reverse

–Nitelik Listeleme

Bu teknik bir ürünün parçalarını farklılaştırarak yeni ürün geliştirmek için kullanılır. Şirketlerin özellikle yenilikçi ürünler üreten araştırma ve geliştirme bölümlerinde çok sık kullanılan bir tekniktir.

–Yaratıcı Problem Çözme

Yaratıcı Problem Çözme Tekniği yapılandırılmış aşamalardan oluşan problemlere yaratıcı çözümler üretmek kadar problem çözme becerilerini geliştirmeyi de hedefleyen bir tekniktir.

Ör. Bursa Hava Kirliliği YPÇ çalışması

ZEKA VE STRATEJİ OYUNLARIsdfxc

Yalnızca 30 saatlik bir Zeka/Akıl oyunları çalışması ile çocukların IQ skorlarında 12 puanlık artış bilimsel çalışmalarla gözlemlenmiş, aynı zamanda mantıklı düşünebilme puanlarının %35 arttığı  kanıtlanmıştır.Bu atölye çalışmalarında hedefimiz, öğrencilerimizin sahip oldukları özelliklerini daha kullanılabilir kılarak sistematize etmektir. Problem çözebilme, mantık yürütebilme, görsel- uzamsal zeka, sıralı düşünebilme, geometrik algı gibi kazanımlara sahip ve uluslar arası alanda aldıkları ödüllerle kazanımları kanıtlanmış zeka oyunlarını belirli bir sistem ve sırada, zorluk dereceleri ilerleyen seviyeleri çözerek oynamayı hedefleyen bu atölyede beklentimiz herhangi bir problemin üstesinden gelmek, sabır ve motivasyon gibi alanlarda da deneyim ve kazanım elde etmektir.

 

STEM ve MAKER

STEM’i bir eğitim stratejisi, MAKER’ı ise eğitim felsefesi olarak düşünürsek, kendini gerçekleştirmeyi amaçlayan ve zihinsel doygunluk beklentisi olan çocukların bulunduğu bir ortamın STEM ve MAKER’dan uzak olması zaten mümkün değildir. Birkaç yıl öncesinden başlayarak Bursa’da eğitime kazandırdığı yeniliklerin yeni yeni yaygınlaştığı göz önünde bulundurulursa Püyed’in ülkemizde ve Dünya’da eğitim alanında yapılan yenilikleri yakından takip ettiği anlaşılabilir. Ancak Püyed, STEM ve MAKER kavramlarını bir çeşit içerik reklamı olarak görmemektedir. Yoksa çocukları disiplinler arası birçok sistem ve kavram ile buluştururken öğrencinin rol aldığı, öğretmenin rehber olduğu bir eğitim sistemini sürdürülebilir kılmak STEM ve MAKER gibi yaklaşımlar olmadan mümkün olmazdı.

Genetik ve Biyokimya 

INGSEYFS0248

Genetik, kalıtım bilimidir. Canlıların özelliklerinin kalıtsal olduğu bilinci ile yola çıkarak, tarih öncesi çağlardan günümüze kadar geçen sürede kalıtımsal aktarım mekanizmalarını anlamaya çalışacağız. Aynı zamanda bu atölyeler, bitki, hayvan ve mikroorganizma biçimindeki bütün canlıların yapısında yer alan kimyasal maddelerin ve canlının yaşamı boyunca sürüp giden kimyasal süreçleri kapsamaktadır. Hücrenin temel bileşenleri ile en büyük rolü oynayan DNA nükleik asitlerin, vitaminlerin ve hormonların yapısal ve nitel çözümlemesini yapmak üstün potansiyelli çocuklar için vazgeçilmez bir deneyim olacaktır.

Sürdürülebilir Çevre ve Geleceğimiz

Bu atölye sayesinde öğrencilerimizin; çevre mühendisliği, çevre kimyası, ekolojik bina tasarımı ve mimarlık gibi alanlara ilgileri artacak ve gelişecektir.

 Yaşamı Kolaylaştıran Kimya

Bu atölye sayesinde öğrencilerimizin; kimya teknolojileri, polimerler, biosensörler gibi alanlara ilgileri artacak ve gelişecektir.

Kolay Yaşam Mimarı Robotlar

Bu atölye sayesinde öğrencilerimizin; Robotik,Algoritma Mantığı, Mekatronik gibi alanlara ilgileri artacak ve gelişecektir.

Uzaydaki Geleceğimiz

Bu atölye sayesinde öğrencilerimizin; uzay teknolojileri, gökyüzü gözlemi, füze ve fırlatma teknolojileri gibi alanlara ilgileri artacak ve gelişecektir.

Enerji Arayışımız

Bu Tema sayesinde öğrencilerimizin; enerji dönüşümlerini, enerjinin nerelerde saklı olduğunu, yararlı ve zararlı enerjilerin varlığını öğrenecekler.

SANATmghcvnb

Bu Atölyede bireyler birçok tematik atölye aracılığı ile sanatın farklı alanlarını keşfedecekler.

 

DÜŞÜNCE TARİHİ

Bir İngiliz filozofu en iyi filozoflar çocuklardır demiştir. Onların zihinlerinin henüz neden-sonuç ilişkisiyle kirlenmemiş olmasının yarattığı çarpıcı sorgulamayı ve soru sormayı kast ediyordu muhakkak ki. PÜYED çocuklarının soruları, merakları ve dikkatleri takdir ile karşılanacak düzeyde. Ailelerin aklın gelişiminin en güçlü destekçisi olan felsefeye ilgiyi canlı tutmalarını ve daim etmelerini umuyoruz. Biliyoruz ki ‘ bilgi, güçtür.’ her daim.

SOSYAL DUYGUSAL ÖĞRENME

Belirtmemiz gerekir ki üstün zekalı çocuklar, duygularının gelişimi ile akademik zekalarının gelişimi birbirine denk olmadığından evde ve okulda duygusal açıdan çok büyük zorluklar çekebiliyorlar. Bu nedenle ev ve arkadaş ilişkileri bu durumdan kötü etkilenmektedir. Ayrıca Akademik Zeka (IQ), Duygusal Zeka (EQ) olmadan görevini tam olarak getirememektedir. Psikolog Daniel Goleman.a göre: “Eğer elinizde duygusal becerileriniz yoksa, eğer sizi strese sokan duygularınızı yönetemiyorsanız, eğer empatiden yoksunsanız ve etkili ilişkiler kuramıyorsanız, o zaman ne kadar zeki olursanız olun hayatta çok da ileri gidemezsiniz.” Bu nedene duygusal zeka beceri eğitimi her birey için çok önemlidir. Çocuklara duygusal zeka beceri eğitimi vererek; birçok davranış ve alışkanlık bozukluğunu henüz ortaya çıkmadan engelleyebilir,  okullarda şiddet ve saldırganlığın önüne geçebiliriz. Ayrıca çocukları yaşamın zorluklarına karşı güçlü bir şekilde  hazırlayabiliriz. Öz farkındalık, empati, gurupla işbirliği, kişisel sorumluluk ve duyguları yönetme gibi bir çok konuda kazanım sağlamak bu atölyenin temel amacıdır.

LİDERLİK

Bu ders kapsamında yapılacak olan çalışmalar; Üstün Potansiyelli Çocukların en belirgin özelliklerinden birisi olan  “Liderlik” alanı odaklı yürütülecektir. Program,  çocuklarımızın her birinin sahip olduğu, liderlik yeteneklerinin nasıl kullanılabilecekleri, nasıl iletişim kurabilecekleri, çatışmaları ne şekilde yönetebilecekleri, takım çalışmalarının önemi ve kendine ve diğerlerine güven gibi konularda kazanım sağlamayı amaçlamaktadır.

 • Kendini ifade etmede güven kazandırmak.
 • Kendinde bulunan özelliklerle başkalarını karşılaştırabilmeyi sağlamak.
 • Sanat formlarına duyarlılık göstermeyi sağlamak.
 • Etik değerlerin gelişmesine olanak sağlamak.
 • Katılımcıların, var olan liderlik özelliklerini korumalarını ve güçlendirmelerini sağlamak
 • Liderlik özelliklerinin grup içerisinde doğru kullanılmasını sağlamak
 • Ekip çalışmasının önemini vurgulamak
 • Konsantrasyonlarını yükseltmek
 • Motive olmalarını sağlamak
 • Gözlem yeteneklerini güçlendirmek
 • Grup içinde kendini ifade etmelerini sağlamak
 • Grup içinde etkin rol oynamalarını sağlamak
 • Ekip arkadaşlığının önemini vurgulamak
 • El, göz ve vücut koordinasyonunu güçlendirmek.
 • Farklı düşüncelerin önemini fark ettirmek.mock2

Düşünme Becerileri

Dünyanın en  çok satan düşünme becerileri eğitim programının konu başlıkları:

 • *Mantıksal düşünme
 • *Benzerlik ve Farklılıklar
 • *Neden-Sonuç
 • *Sınıflandırma
 • *Örüntüler
 • *Yönerge Takibi
 • *Harita Okuma
 • *Geometri
 • *Analitik Düşünme

http://www.criticalthinking.com/

Görsel Yetenek Geliştirme

 • Küçük Motor Beceriler,
 • El-Göz Koordinasyonu,
 • Görsel Dikkat,
 • Görsel Hafıza,
 • Görsel Organizasyon,
 • Okuma,
 • Yazma ve Eleştirel Düşünmeyi Geliştirme

TEKNOLOJİpr_01_4103_max

Teknoloji dersinin amacı Çağımızın vazgeçilmezi olan bilgisayarı daha bilinçli veyakından tanımalarını sağlayarak teknoloji kaynaklızararların en aza indirgenmesi ve bilinçli kullanımı artırılarak faydaya dönüştürülmesi hedeflenmektedir.Öğrencilerimiz bu derste yazılım programlarından Üç boyutlu tasarım programlarına kadar yaratıcılığının gelişmesini sağlayacak birçok deneyim elde edecekler. Aynı zamanda dünyada gerçekleşen tüm teknolojik yenilikleri öğrencilerimizle paylaşmış olacağız.

Programa Katkı Sağlayacak Sanatçı ve Akademisyenler

Dr. Bahar Eriş

Dr. Bahar Eriş, çocuklarda yetenek gelişimi ve üstün yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazardır.bahar eriş

1998-2000 döneminde Fulbright Bursu ile ABD’ye gitmiştir. New York Columbia Üniversitesi Teachers College’de, Üstün Yetenek Eğitimi Programı’nda master eğitimini tamamlamıştır. 2005 yılında aynı bölümden Ed. D. (Eğitim Doktoru) diplomasına hak kazanmıştır. 2000-2004 yıllarında okul öncesi üstün yetenek eğitimi programlarında öğretmen olarak görev yapmıştır.

2004-2014 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde üstün yetenek eğitimi konusunda dersler vermiştir. 2015 Eylül ayından itibaren Bahçeşehir Üniversitesi Üstün Yetenekliler Eğitim Merkezi’nde Yardımcı Doç. Dr. olarak dersler vermektedir.2014’ten bu yana çeşitli eğitim sitelerinde köşe yazıları yazmakta ve eğitim seminerleri vermektedir. Aynı zamanda profesyonel simultane çevirmen olan Eriş, Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü mezunu ve Türkiye Konferans Çevirmenleri Derneği üyesidir.

Kitap: Her Çocuk Üstün Yeteneklidir, 2015, Alfa Yayınları (10. Baskı).
Anne Beynim Aç /Alfa/ 4. Baskı

Katkıda Bulunduğu Kitaplar: Başarı Bilimi, Mümin Sekman (konsept danışmanı). (Alfa Yayınları, 2016, 10. Baskı).
Hayat Bilgesi 2, Mümin Sekman (konsept danışmanı). (Alfa Yayınları, 2015).

 

Uzman Özge Selçuk Bozkurtozgeselcukbozkurt

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünde lisans eğitimini tamamlayıp (2003) sonrasında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Özel Eğitim Programında Üstün Yetenekli Çocukların Erken Dönemde Belirlenmeleri üzerine yüksek lisans eğitimimi tamamlayarak bilim uzmanlığı unvanını aldı (2007).Ankara’da bir Özel Eğitim İlköğretim Okulunda Uzman Özel Eğitimci olarak görev yaptıktan sonra bir kamu kreşinde Çocuk Gelişim Uzmanı ve sonrasında Kreş Müdürlüğü görevini yürüttüm.  Oğlu Arca’nın aileye katılması ile “çocuk bakımı mı, kariyer mi” sorusuna, “çocuk bakımı” cevabını verip bu süreyi evde çocuğuyla geçirmeye karar verdi.Bu süreçte annelerin evde çocukları ile neler yapabileceklerine yönelik çalışmalar yürütüp, araştırma ve önerilerini anneler ile paylaştı ve paylaşmaya devam etmekte.Halen Bursa Babyplay Anne Bebek Oyun Grubu ve Aktivite Merkezinde mesleğini yapmaktadır.

 

 

 

 

 Dr. Selçuk Topal14705857_1726579274333265_5455273405682506869_n

Lisans ve Yüksek lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünde tamamlarken doktorasını Oxford Üniversitesi Astrofizik
bölümünde tamamladı. Astronomiyi daha geniş kitlelere en doğru ve ilgi çekici şekilde ulaştırmak maksadıyla Twitter, Facebook, Instagram ve YouTube hesapları aracılığıyla ilgilenen herkes için Astronomi temalı genel ve güncel bilgiler içeren paylaşımlar yapmaktadır. Uzaya çıkan ilk Türk olabilmek için düzenlenen uluslararası bir yarışmada ülkemizi temsil etmiştir. Hürriyet ve STEM&Maker dergisinde yazardır. İnsanoğlunun hayat bulduğu bu gezegende yok olmayacağına ve Evren dediğimiz bu sonsuz kozmik denize bir gün yelken açacağına inanan Topal’ın sloganı #gelecekuzayda!

 

 

Astronom Tamer AkınTAMER AKIN

Türkiye’nin birçok yerindeki üstün yetenekli öğrencilere astronomi farkındalığı oluşturmak için etkinlikler yapan hocamız geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bizlerle birlikte olacak.

 

 

 

 

 

 

 

Eğitimci/Yazar Esra Avgören

12

1977 yılında Artvin’de doğdu. İlk ve ortaokulu Ankara’da, liseyi İstanbul’da bitirdi. 1995-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kütüphanecilik bölümünde okudu. Ortaokul yıllarında öykü denemelerine başladı. Bu çalışmalarını çeşitli dönemlerde sürdürdü. Üniversite yıllarında Çocuk Edebiyatı dersi oldukça ilgisini çekti. 1998 yılından bu yana çocuk öyküleri yazmayı sürdürüyor. Eserleri: Çalınan Mercek, Arabayı Kim Çaldı?, Gizli Dedektiflik Bürosu (10Kitap), İlya’nın Sırrı, Gizemli Ziyaretçi, Satranç Turnuvası, Sirkteki Esrar, Zehirli Variller, Yeni Program Diski, Uzaylı Okulu, Şampiyon Kaçırılacak, Kanatlı Denizatı Broşu Nerde?

“Çocuk Edebiyatı” , “Yazarlık” , “Medya Eleştirmenliği” gibi atölyeler veriyor.

 

 

 

 

 

Uzman(A) Psikolojik Danışman Özge GülmeriçDFGGSA

Özge Gülmeriç, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını da bu alanda tamamlamaktadır. Özel okullarda Psikolojik Danışman/Pedagog olarak çocuklar, gençler ve aileleriyle çalışmıştır. Aralık 2016’dan itibaren çalışmalarına eş kurucusu olduğu Lima Psikoloji Danışmanlık Merkezi’nde devam etmektedir. Çalışmalarında Bilişsel(Kognitif) Terapi, Deneyimsel Oyun Terapisi ve Dışavurumcu Sanat Terapisi yöntemlerini kullanmaktadır.

Üstün çocukların zihinsel ve duygusal olarak eşgüdümlü bir şekilde gelişmeleri gerektiğini ve üstün çocuğu bütünleyen kavramın duygusal zeka olduğunu ifade eden Gülmeriç, sunumunda “Zekayı Duygularla Beslemek” konusunu ele alacaktır.

 

 

Doç. Dr. Gülcan Çetin12

Balıkesir Üniversitesi’nde biyoloji eğitimi alanında çalışan hocamız öğrencilerde çevre farkındalığı konusunda eğitimler vermektedir. Doç. Dr. Gülcan Çetin Doğa Eğitimi kapsamında öğrencilerimizle birlikte olacak.