Püyed Uludağ Kampı

PÜYED 2017 ULUDAĞ YAZ KAMPI

  • Kamp Günleri     : 14-15-16 Temmuz
  • Konaklama           : Uludağ Karinna Hotel
    Kamp Boyunca Oda Şartları
    Tam Pansiyon Plus

Akademisyen ve sanatçılar Tarafından Ders Alma İmkanı

  • Sertifika                     : Programa katılan öğrencilerimize katılım sertifikası verilecektir.
  • Başvuru : Mail ya da telefon yolu ile bizlere ulaşarak göndereceğimiz başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Katılım isteğinizi ve iletişim bilgilerinizi içeren bir mail gönderirseniz en kısa sürede yönlendirme yapılacaktır.

Tel                                :  507 159 16 17

Email                           :  bilgi@puyed.org

 

 

PROGRAM DETAYLARI

Uludağ Kampı sırasında

-Türkiye’de İlk Kez Aile Eğitim Seminerleri,

-Doğa Bilimleri Eğitimi

-Astronomlar eşliğinde Gökyüzü Gözlemi

-Astronomi Eğitimi

-Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

-Liderlik ve Motivasyon Atölyeleri

-Bilimsel Tematik Atölyeler Yapılacaktır.

Üst Düzey Eğitimler Alanında Uzman Akademisyenler ve Sanatçılar Tarafından Gerçekleştirilecektir.

Uludağ Kampı Öğrenci eğitiminin yanı sıra AİLE EĞİTİMİNİ de kapsamaktadır. Katkı sağlayacak Eğitimci/Akademisyenler belirlendikçe sitemize eklenecektir. *Püyed, Viya Özel Eğitim Kurumları işbirliği ile düzenlediği bu programı desteklemektedir.

Programa Katkı Sağlayacak Sanatçı ve Akademisyenler

Dr. Bahar Eriş

Dr. Bahar Eriş, çocuklarda yetenek gelişimi ve üstün yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazardır.bahar eriş

1998-2000 döneminde Fulbright Bursu ile ABD’ye gitmiştir. New York Columbia Üniversitesi Teachers College’de, Üstün Yetenek Eğitimi Programı’nda master eğitimini tamamlamıştır. 2005 yılında aynı bölümden Ed. D. (Eğitim Doktoru) diplomasına hak kazanmıştır. 2000-2004 yıllarında okul öncesi üstün yetenek eğitimi programlarında öğretmen olarak görev yapmıştır.

2004-2014 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde üstün yetenek eğitimi konusunda dersler vermiştir. 2015 Eylül ayından itibaren Bahçeşehir Üniversitesi Üstün Yetenekliler Eğitim Merkezi’nde Yardımcı Doç. Dr. olarak dersler vermektedir.2014’ten bu yana çeşitli eğitim sitelerinde köşe yazıları yazmakta ve eğitim seminerleri vermektedir. Aynı zamanda profesyonel simultane çevirmen olan Eriş, Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü mezunu ve Türkiye Konferans Çevirmenleri Derneği üyesidir.

Kitap: Her Çocuk Üstün Yeteneklidir, 2015, Alfa Yayınları (10. Baskı).
Anne Beynim Aç /Alfa/ 4. Baskı

Katkıda Bulunduğu Kitaplar: Başarı Bilimi, Mümin Sekman (konsept danışmanı). (Alfa Yayınları, 2016, 10. Baskı).
Hayat Bilgesi 2, Mümin Sekman (konsept danışmanı). (Alfa Yayınları, 2015).

Uzman Özge Selçuk Bozkurtozgeselcukbozkurt

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünde lisans eğitimini tamamlayıp (2003) sonrasında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Özel Eğitim Programında Üstün Yetenekli Çocukların Erken Dönemde Belirlenmeleri üzerine yüksek lisans eğitimimi tamamlayarak bilim uzmanlığı unvanını aldı (2007).Ankara’da bir Özel Eğitim İlköğretim Okulunda Uzman Özel Eğitimci olarak görev yaptıktan sonra bir kamu kreşinde Çocuk Gelişim Uzmanı ve sonrasında Kreş Müdürlüğü görevini yürüttüm.  Oğlu Arca’nın aileye katılması ile “çocuk bakımı mı, kariyer mi” sorusuna, “çocuk bakımı” cevabını verip bu süreyi evde çocuğuyla geçirmeye karar verdi.Bu süreçte annelerin evde çocukları ile neler yapabileceklerine yönelik çalışmalar yürütüp, araştırma ve önerilerini anneler ile paylaştı ve paylaşmaya devam etmekte.Halen Bursa Babyplay Anne Bebek Oyun Grubu ve Aktivite Merkezinde mesleğini yapmaktadır.

 

 

 

 Dr. Selçuk Topal14705857_1726579274333265_5455273405682506869_n

Lisans ve Yüksek lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünde tamamlarken doktorasını Oxford Üniversitesi Astrofizik
bölümünde tamamladı. Astronomiyi daha geniş kitlelere en doğru ve ilgi çekici şekilde ulaştırmak maksadıyla Twitter, Facebook, Instagram ve YouTube hesapları aracılığıyla ilgilenen herkes için Astronomi temalı genel ve güncel bilgiler içeren paylaşımlar yapmaktadır. Uzaya çıkan ilk Türk olabilmek için düzenlenen uluslararası bir yarışmada ülkemizi temsil etmiştir. Hürriyet ve STEM&Maker dergisinde yazardır. İnsanoğlunun hayat bulduğu bu gezegende yok olmayacağına ve Evren dediğimiz bu sonsuz kozmik denize bir gün yelken açacağına inanan Topal’ın sloganı #gelecekuzayda!

 

 

Astronom Tamer AkınTAMER AKIN

Türkiye’nin birçok yerindeki üstün yetenekli öğrencilere astronomi farkındalığı oluşturmak için etkinlikler yapan hocamız geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bizlerle birlikte olacak.

 

 

 

 

 

Eğitimci/Yazar Esra Avgören

12

1977 yılında Artvin’de doğdu. İlk ve ortaokulu Ankara’da, liseyi İstanbul’da bitirdi. 1995-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kütüphanecilik bölümünde okudu. Ortaokul yıllarında öykü denemelerine başladı. Bu çalışmalarını çeşitli dönemlerde sürdürdü. Üniversite yıllarında Çocuk Edebiyatı dersi oldukça ilgisini çekti. 1998 yılından bu yana çocuk öyküleri yazmayı sürdürüyor. Eserleri: Çalınan Mercek, Arabayı Kim Çaldı?, Gizli Dedektiflik Bürosu (10Kitap), İlya’nın Sırrı, Gizemli Ziyaretçi, Satranç Turnuvası, Sirkteki Esrar, Zehirli Variller, Yeni Program Diski, Uzaylı Okulu, Şampiyon Kaçırılacak, Kanatlı Denizatı Broşu Nerde?

“Çocuk Edebiyatı” , “Yazarlık” , “Medya Eleştirmenliği” gibi atölyeler veriyor.

 

 

 

 

 

Uzman(A) Psikolojik Danışman Özge GülmeriçDFGGSA

Özge Gülmeriç, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını da bu alanda tamamlamaktadır. Özel okullarda Psikolojik Danışman/Pedagog olarak çocuklar, gençler ve aileleriyle çalışmıştır. Aralık 2016’dan itibaren çalışmalarına eş kurucusu olduğu Lima Psikoloji Danışmanlık Merkezi’nde devam etmektedir. Çalışmalarında Bilişsel(Kognitif) Terapi, Deneyimsel Oyun Terapisi ve Dışavurumcu Sanat Terapisi yöntemlerini kullanmaktadır.

Üstün çocukların zihinsel ve duygusal olarak eşgüdümlü bir şekilde gelişmeleri gerektiğini ve üstün çocuğu bütünleyen kavramın duygusal zeka olduğunu ifade eden Gülmeriç, sunumunda “Zekayı Duygularla Beslemek” konusunu ele alacaktır.

 

 

Doç. Dr. Gülcan Çetin12

Balıkesir Üniversitesi’nde biyoloji eğitimi alanında çalışan hocamız öğrencilerde çevre farkındalığı konusunda eğitimler vermektedir. Doç. Dr. Gülcan Çetin Doğa Eğitimi kapsamında öğrencilerimizle birlikte olacak.

 

 

 

 

 

 

2016 Yılından…

DSC_0731DSC_0517DSC_0852DSC_0877DSC_0368DSC_0038DSC_0552DSC_0683DSC_0167DSC_0127DSC_0457DSC_0827DSC_0234DSC_0830DSC_0426DSC_0414DSC_0409DSC_0396DSC_0228DSC_0122DSC_0161DSC_0390DSC_0120DSC_0087DSC_0066DSC_0090