Hayal ve Hedef Belirleme – Esra Avgören

Hayal ve Hedef Belirleme – Esra Avgören

Posted January 20 13:27 in Uzmanlarla Buluşma by admin | No Comment

10 ocakta gerçekleştirdiğimiz eğitimci ve yazar Esra Avgören’in “Hayal ve Hedef Belirleme” konulu semineri.

 

ESRA AVGÖREN

1977 yılında Artvin’de doğdu. İlk ve ortaokulu Ankara’da, liseyi ise İstanbul’da bitirdi. 1995 yılında girdiği İstanbul Edebiyat Fakültesi’nde “ Bilgi Belge Yönetimi Bölümü “nü 1999 yılında bitirdi. Bu bölümde “çocuk edebiyatı” , “yayıncılık” gibi dersler alan yazar daha sonra çocuk edebiyatı alanında yazmaya başladı.

2003 yılında Çocuk Edebiyatı Fantastik Öykü Yarışması’nda “ Tarihte Olmayan Gizemli Uygarlık” adlı eseri üçüncülük ödülüne değer bulundu. Bu eser yazarın yayımlanan ilk eseri oldu. Dedektiflik Romanı Yarışması’nda “Anahtar” adlı eseri ikincilik ödülü aldı. Çeşitli kurumlardan ve senaristlerden dersler alan yazar yaptığı kitap çalışmalarının yanı sıra çizgi film senaryoları da yazmaktadır.

2009 yılında TRT Çocuk kanalı için “Âlim Dedenin Bilim Evi” isimli çizgi film yazdı. Yine TRT Çocuk için 2010 yılında “Ramazan Davulcusu ve Köpeği”ni hazırladı. Çeşitli kurumlarda “Üretici Okuma ve Yazma”, “Çocuk ve Gençlik Edebiyatı”, “Zekâ Oyunları”, “Geleceğin Liderleri” gibi atölyeler veriyor. İstanbul’da yaşıyor, evli Alya ve Berehan adında iki çocuğu var.